İcra HesapMax 3.0 (Dosya Hesaplama & Taahhüt Hazırlama & Yediemin Ücreti)


Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Hepsihukuk
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 2278
Kayıt: 28 Mar 2021, 13:29
İletişim:

İCRA HESAPMAX 3.0 (Versiyon 3.0.3)
(Yeni Nesil Dosya Hesaplama & Taahhüt Hazırlama & Yediemin Ücreti Hesaplama)


İcra HesapMax 3.0 İndir


ÖZET:
İcra Dairelerinde, Hukuk Bürolarında ve Hesap Alanında Bilirkişilik yapan kişiler başta olmak üzere hesaplama ile işi olan herkes tarafından kullanılabilir. Reeskont avans faizi, yasal faiz veya girilen herhangi bir faiz oranı üzerinden kademeli hesaplama yapılır. Taahhüt tutanağında, taahhüdün hazırlandığı günden sonraki her bir ödeme gününe kadar işleyecek faiz tutarları ayrıntılı bir biçimde gösterilir. Yediemin ücreti hesaplaması yapılarak çıktısı alınabilir. Üst düzey bir hesaplama programıdır. Ayrıca oranlar ve değerler değiştikçe, kendiniz ücretsiz güncelleyebilirsiniz, bunun için sadece yeni değeri girerek kaydet demeniz yeterlidir.

Farklı programlardan hazırladığınız ya da icra dairesi vb. yerlerden aldığınız hesaplamaların girişini yaparak üst düzey taahhüt hesaplama bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Taahhüt çıktılarını worde aktarıp düzenleyebilirsiniz.BİLGİLENDİRME:

Ödeme ve Masraf İşlemleri:
Ödeme ve masraf girişi yapabilirsiniz. Ödeme (tahsilat) girişlerinde peşin harç mahsubu yapabilirsiniz. Takip öncesi işlemiş faiz ve takip öncesi masraf girişlerinizi yapabilirsiniz.


Faiz Hesabı:
TCMB faiz oranları ya da 3095 Sayılı Kanuna göre belirlenen Reeskont Avans faiz oranları üzerinden ya da Yasal Faiz veya Serbest Faiz oranları üzerinden hesaplama yapılabilirsiniz


3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun'un 2/1.Maddesi aşağıdaki gibidir.

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının önceki yılın 31 Aralık günü kısa vadeli avanslar için uyguladığı faiz oranı, yukarıda açıklanan miktardan fazla ise, arada sözleşme olmasa bile ticari işlerde temerrüt faizi bu oran üzerinden istenebilir. Söz konusu avans faiz oranı, 30 Haziran günü önceki yılın 31 Aralık günü uygulanan avans faiz oranından beş puan veya daha çok farklı ise yılın ikinci yarısında bu oran geçerli olur."

Bir çok hesaplama programında bu Kanun dikkate alınmayarak yanlış hesaplama yapılmaktadır. İcra HesapMax'ta bu Kanun maddesi gereğince hesaplama yapabilirsiniz.

Faiz hesabında, her bir aydaki geçek gün sayısı dikkate alınarak 1 yıl 365 gün olarak baz alınmıştır. Günlük, Aylık ve Yıllık faiz oranlarından birini seçerek faiz hesabı yaptırabilirsiniz.

Doğru faiz hesabı için yapılan ödemeleri eskiden yeniye doğru tarih sırasına göre ve var ise harç oranını seçerek girmeniz gerekir.

İcra Vekalet Ücreti:
Ayarlar Bölümünde Vekalet Ücreti sekmesinden güncel vekalet ücreti dilimlerini ve oranlarını yanı sıra maktu vekalet ücretini, maktu vekalet ücretinin ¾’ünü ve maktu vekalet ücreti üst sınırını ayarlayabilirsiniz. Maktu vekalet ücretinin asıl alacağı ya da takip çıkışını geçip geçmeyeceği de bu bölümde ayarlanır.

Takip miktarı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 11. Maddesinde belirtilen tutar kadar ve üzerinde ise vekalet ücreti tarifenin üçüncü kısmına göre hesaplanır, altında ise maktu vekalet ücreti uygulanır ve bu ücret programda işaretli seçeneğe göre asıl alacağı ya da takip çıkışını geçemez. Ödeme süresi içerisinde yapılan ödemelerde uygulanan 3/4'lük oran burada da uygulanır.

Taahhüt Bölümü:
Eşit Taksitli (Faizsiz) : Web Tabanlı Esnek Taahhüt bölümü ile istediğiniz sayıda taksitlendirme yapabilirsiniz.

Eşit Taksitli (Faizli)  : İlk taksit tarihi ile tutarını girerek aylık eşit taksitler halinde faizli taksitlendirme yapabilirsiniz. Hesap tarihinden sonra taksitlere yansıyan kademeli faiz miktarını bu bölümde görebilirsiniz.
 
Değişken Taksitli (Faizsiz) : Farklı taksit tutarları ve tarihleri girerek faizsiz taksitlendirme yapabilirsiniz.

Değişken Taksitli (Faizli) : Farklı taksit tutarları ve tarihleri girerek faizli taksitlendirme yapabilirsiniz. Hesap tarihinden sonra taksitlere yansıyan kademeli faiz miktarını bu bölümde görebilirsiniz.

Web Tabanlı Esnek Taahhüt bölümünü kullandığınızda hazırladığınız taahhütü worde aktarıp düzenleyebilirsiniz

Eşit taksitli taksitlendirmelerde girilen tarih yok ise otomatik olarak bir önceki geçerli tarih girilir. Örneğin her ayın 31'inde ödeme alacak iseniz bu tarih Şubat ayında 28'e diğer aylarda ise aydaki gün sayısına göre 30 ya da 31 olarak belirlenir.

Hazır Hesap Girişi ile Taahhüt bölümünü kullandığınızda programa farklı yerlerden aldığınız (icra dairesi vb.) hesap bilgilerini girerek yalnızca taahhüt bölümü kullanabilirsiniz.


Yediemin Ücreti:
Adalet Bakanlığına Ait Depo ve Garajlarda Muhafaza Edilen Mahcuz Mallar için Alınacak Ücret Tarifesi gereğince hesaplama yapabilirsiniz. Bu bölümdeki oranları değişiklik oldukça güncelleyebilirsiniz.

Garameten Paylaşım:
Hacze iştirak halinde satış bedeli ya da hacizden gelen para alacaklara yetmez ise, satış bedelinin ya da hacizden gelen paranın alacaklılar arasında orantılı bir biçimde paylaşımını yapabilirsiniz.


Aktivasyon İşlemi:
Yapılan hesaplama ile hazırlanan taahhüt çıktısının alınabilmesi ve vekalet ücreti dilimleri ile oranlarının güncellenebilmesi için aktivasyon kodunu girmeniz gerekmektedir. Diğer bölümleri ve hesaplamaları aktivasyon kodu girmeden herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz. Programın belirlenen ücreti kısa bir süreliğine 1.000,00 TL yerine 500,00 TL'dir. Bunun dışında güncelleme, bakım vb. ad altında sabit bir ödemesi yoktur. Ödeme işlemini iyzico (İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.) aracılığı ile kredi kartına taksit imkanıyla yapabilirsiniz. Ödeme yaparken "Satıcıya Not" kısmına, "Ayarlar" bölümünden "Bilgi Girişi & Açıklamalar" sekmesinde yer alan güvenlik kodunu yazmanız gerekmektedir. Not eklemeyi unutmanız ya da yanlış girmiş olmanız halinde veya işlemi hızlandırmak amacıyla ödeme işleminden sonra ödeme dekontunuzu programda yer alan güvenlik kodu ile birlikte forumadalet@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. 1 iş günü içerisinde mail adresinize aktivasyon kodu gönderilecektir. Ayrıntılı bilgi için forumadalet@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. ÖDEMEYİ BU LİNKTEN YAPABİLİRSİNİZÖNEMLİ NOT: Kullanıcılarımız, programın eski sürümünü silip güncel halini indirerek tekrar aktivasyon kodu girmeden kullanabilirler. Programımız yazılımsal olarak zaman zaman güncellenmekte ve yapılan değişikliklere aşağıda yer verilmektedir. Programda kullanılan oranlarda (faiz, vekalet, yediemin ücreti vb.) değişiklik olduğunda ise bu değişiklikler aktivasyon sonrası kullanıcılarımız tarafından manuel olarak (oranlar girilip kaydedilerek) yapılmaktadır. Böylece programı sürekli güncel tutup kullanabilirsiniz.

15/12/2022 Tarihli Güncellemeyle Yapılan Değişiklikler;
1-Ödeme (tahsilat) girişlerinde daha sonra girilen tahsilat tarihinin önceki tahsilat tarihlerinden sonra olması sağlandı.
2-Web tabanlı esnek taahhüt bölümüne kaydedilmiş olması halinde daire bilgilerinin gelmesi sağlandı.
3-Ayarlar - Bilgi Girişi & Açıklamalar sekmesine "Varsayılan Ayarlara Dön" tuşu eklendi. Böylece hatalı güncellemeler yapıldığında bu kısım kullanılarak programın kurulduğu andaki bilgi ve oranlara dönülmesi sağlandı.
4-Programın Versiyonu İcra HesapMax 3.0 (3.0.2) den İcra HesapMax 3.0 (3.0.3) olarak güncellendi.

12/11/2022 Tarihli Güncellemeyle Yapılan Değişiklikler;
1-Garameten paylaştırma ekranı eklendi.
2-Programın Versiyonu İcra HesapMax 3.0 (3.0.1) den İcra HesapMax 3.0 (3.0.2) olarak güncellendi.

06/11/2022 Tarihli Güncellemeyle Yapılan Değişiklikler;
1-Tahsilat bölümünde sadeleştirme yapıldı.
2-Peşin harcın ilk başta girilmeyip bir kısım tahsilatlardan sonra girilerek mahsup edilmesi sonrası yapılan tahsilatların silinmesi aşamasında meydana gelen hata giderildi.
3-Programın Versiyonu İcra HesapMax 3.0 (3.0) dan İcra HesapMax 3.0 (3.0.1) olarak güncellendi.

30/10/2022 Tarihli Güncellemeyle Yapılan Değişiklikler;
1-Asıl Alacak altına Takip Öncesi Faiz ve Takip Öncesi Masraf girişi yapabileceğiniz alanlar eklendi.
2-Peşin Harç ile Peşin Harcın Mahsubu sonrası kalan bakiyenin görüntüleneceği alanlar eklendi. Yapılan tahsilatlarda peşin harcın düşümünün yapılması sağlandı.
3-Ana ekrana hazır hesap girişi ile taahhüt kısmı eklendi. Böylece farklı programlardan hazırlanan ya da icra dairesi vb. yerlerden alınan hesaplamalar ile taahhüt oluşturulması sağlandı.
4-Taahhüt kısmına web tabanlı esnek ve bütünleşik sabit seçenekleri eklendi. Bütünleşik sabit hali hazırda kullanılan taahhüt kısmıdır. Web tabanlı esnek kısmı ise daha ayrıntılı taahhütler alınması için oluşturuldu. Sayı sınırlaması olmadığı gibi alınan taahhütlerin worde aktarılarak düzenlemesi sağlandı.
5-Ayarlar-Faiz İşlemleri kısmına TCMB Faiz Oranları ve 3095 SK.ya Göre Faiz Oranları kısımları eklendi. Buradaki oranların değişikçe manuel olarak güncellenmesi sağlandı. 

23/10/2022 Tarihli Güncellemeyle Yapılan Değişiklikler;
1-03 Eylül 2022 Tarihli ve 31942 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince vekalet ücreti tutarları ve oranları güncellenmiştir.
2-Yediemin Ücreti hesaplamaları bölümüne "Motorsiklet, Motorlu Bisiklet" bölümü eklenmiştir.
3-Ana ekrana www.forumadalet.net adlı sitemizin kısayolunun yanına dost sitemiz www.hepsihukuk.com adlı web sitesi kısayolu eklenmiştir.
Dosya ekleri
Anaekran.png
Anaekran.png (95.47 KiB) 1331 kere görüntülendi
Odeme1.png
Odeme1.png (101.8 KiB) 1331 kere görüntülendi
Faiz.png
Faiz.png (103.15 KiB) 1331 kere görüntülendi
Vekalet.png
Vekalet.png (107.4 KiB) 1331 kere görüntülendi
Yediemin.png
Yediemin.png (97.84 KiB) 1331 kere görüntülendi
Garameten.png
Garameten.png (98.67 KiB) 1331 kere görüntülendi
Taksitlendirme.png
Taksitlendirme.png (137.01 KiB) 1331 kere görüntülendi
Taksit1.png
Taksit1.png (114.02 KiB) 1331 kere görüntülendi
Taksit2.png
Taksit2.png (180.35 KiB) 1331 kere görüntülendi
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Hukuk Yazılımları” sayfasına dön